Aylık Arşiv: Temmuz 2015

Anka İlahi Grubu – Kabul Eyle Muhammedim

Anka İlahi Grubu – Kabul Eyle Muhammedim ilahisi ve sözleri Anka İlahi Grubu – Kabul Eyle Muhammedim ilahisi Yüzüm tutum dergahına kabul eyle Muhammedim İnticam şahlar şahına kabul eyle Muhammedim İnticam şahlar şahına kabul eyle Muhammedim Muhammedim senden başka yarim yok Muhammedim fukarayım varım yok Muhammedim edeb ile arım yok Kabul eyle Muhammedim kabul eyle Muhammedim Gelmişem geriye bükme garibem ... Devamını Oku »

Sedat Uçan – Nerdesin İlahisi ve Sözleri

Sedat Uçan – Nerdesin İlahisi ve Sözleri Sedat Uçan – Nerdesin İlahisi ve Sözleri Sen gittin ümmetin çaresiz kaldı, Öksüzler, yetimler sahipsiz kaldı, Dünyada dört bir yanı zulum sardı, Mazlumlar boynu bükük garip kaldı, Yetimler boynu bükük garip kaldı, Nerdesin ? Nerdesin ? Gözyaşlarımız sel oldu, Nerdesin ? Yandı yüreğim kavruldu, Nerdesin ? Ümmetin perişan oldu, Nerdesin ? Nerdesin ? ... Devamını Oku »

SEDAT UÇAN – 2015 İLAHİLER

SEDAT UÇAN – 2015 İLAHİLER YENİ ALBÜM TÜM İLAHİLER SEDAT UÇAN VE HAYATI      1975 yılında Erzurum İspir ilçesine bağlı Ardıçlı köyünden dünyaya gelen Sedat Uçan,  ilköğretimi Ardıçlı köyünde okuduktan sonra ortaöğretimi ve lise için İspir ‘e gelmiş, burada İspir İmam Hatip Lisesi ‘nden mezun olmuştur.      Daha küçük yaşlarda tasavvufa ve müziğine oldukça ilgi duymuş ve yaptığı ... Devamını Oku »

DİNİ SOHBET YAPMAK

DİNİ SOHBET YAPMAK      Sevgili kardeşlerim.. Muhtelif sohbetlerden, insanın temelden şekillenmesine olanak sağlayan diğer bir vasıta ve araçlardan biri de iletişim ve bilgi aktarım sürecidir. Bu bilgi aktarım dini sohbet mahiyetinde olunca insanlar daha apaçık bir bilgi öğrenme potansiyeli içerisine girmiş ve o havayı teneffüs etmiş olacaklardır. önemli olan insanların birbirlerine karşı erdemlilik vasfı içerisinde temelden sevgi ve saygı ... Devamını Oku »

SAYGI

SAYGI      Saygı denilen davranış, verildiği kadar alınan bir davranıştır. Kendinize saygı duyuyorsanız başkalarına da bunu vermelisiniz. Çevrenizdekilere saygı gösterirseniz, onlar da size saygı gösterecektir. Ne kadar verirseniz o kadar alırsınız. Meselenin özü budur.      Diyelim ki arkadaşlarınızdan biri siz karşı saygısızca davranıyor, konuşmaları saygısızca. Bir başkası da size saygı duyarak konuşuyor. Davranışlarıyla size saygı gösteriyor. Siz hangisine ... Devamını Oku »