Aylık Arşiv: Haziran 2017

DİNİ SOHBETİN FAZİLETİ

Dini sohbet ve dini sohbetin fazileti, müslüman insanların bir araya gelip toplumsal kaynaşmanın olduğu, ehemmiyet derecesinin üstün özellikte olduğu sohbet anlayışını kapsamaktadır.

DİNİ SOHBETİN FAZİLETİ          Dini sohbet ve dini sohbetin fazileti, müslüman insanların bir araya gelip toplumsal kaynaşmanın olduğu, ehemmiyet derecesinin üstün özellikte olduğu sohbet anlayışını kapsamaktadır.      Dini sohbet ve dini sohbet yapabilmenin amacı ve fazileti Allah katında misliyle karşılık bulan, sevap hazinesinin kalplere neşriyatını iman ve Kur’an neticesinde bulan cemaatin özdeyişi ve birlikteliğin samimi duyarlılığı ... Devamını Oku »

MEHMET KARAKUŞ NE ÇİLELER GÖRDÜM İLAHİSİ VE SÖZLERİ

MEHMET KARAKUŞ NE ÇİLELER GÖRDÜM İLAHİSİ VE NE ÇİLELER GÖRDÜM İLAHİ SÖZLERİ

MEHMET KARAKUŞ NE ÇİLELER GÖRDÜM İLAHİSİ VE NE ÇİLELER GÖRDÜM İLAHİ SÖZLERİ   MEHMET KARAKUŞ NE ÇİLELER GÖRDÜM İLAHİSİ VE NE ÇİLELER GÖRDÜM İLAHİ SÖZLERİ   Ne çileler gördüm. Ne dertler çektim. Düzenim bozuldu. Zulümden bıktım. Tam ümit kesmişken, Karşıma çıktın. Çölde suyu bulan, Mecnuna döndüm. Hayatım değişti, seni bulunca. Dertlerim son buldu, seni görünce. Sonra Dua için, elini alınca. ... Devamını Oku »

İBRAHİM CUŞAN GÜL YAĞMURLARI İLAHİSİ VE SÖZLERİ

İBRAHİM CUŞAN GÜL YAĞMURLARI İLAHİSİ VE GÜL YAĞMURLARI İLAHİ SÖZLERİ

İBRAHİM CUŞAN GÜL YAĞMURLARI İLAHİSİ VE GÜL YAĞMURLARI İLAHİ SÖZLERİ   İBRAHİM CUŞAN GÜL YAĞMURLARI İLAHİSİ VE GÜL YAĞMURLARI İLAHİ SÖZLERİ   Gül yağmurları, iniyor gökten. Rahmet burcuları, yanıyor Hâkk’tan. Güller şikayetçi, sensiz olmaktan. Sen gittin gideli güller, açmıyor çoktan. Güller ağlıyor, güller ağlıyor. Seni çok özleyen, kullar ağlıyor. Hasretinem ciğer, derin ağlıyor. İnan bu hasrete, can dayanmıyor. Rebiul evvelin ... Devamını Oku »

İBRAHİM CUŞAN ÖKSÜZ KALDI MEDİNE İLAHİSİ VE SÖZLERİ

İBRAHİM CUŞAN ÖKSÜZ KALDI MEDİNE İLAHİSİ VE ÖKSÜZ KALDI MEDİNE İLAHİ SÖZLERİ

İBRAHİM CUŞAN ÖKSÜZ KALDI MEDİNE İLAHİSİ VE ÖKSÜZ KALDI MEDİNE İLAHİ SÖZLERİ   İBRAHİM CUŞAN ÖKSÜZ KALDI MEDİNE İLAHİSİ VE ÖKSÜZ KALDI MEDİNE İLAHİ SÖZLERİ   Medine’nin ufukları sarardı. Gündüzün ortasında gün karardı. Ashabın gözleri seni aradı. Sen gidince ıssız kaldı Medine. Güneş gülmez oldu artık yüzlere. Karanlık çöktü bütün gönüllere. Medine özlem çeker o günlere. Sen gidince öksüz kaldı ... Devamını Oku »