ASKCENNETİM SOHBET

ASKCENNETİM SOHBET

dinisohbetim.net ile ilgili görsel sonucu

ASKCENNETİM SOHBET

 

     Askcennetim sohbet, askcennetim sohbet odaları ile özdeşleşip Allah aşkını ve Allah aşkını ön gören dini bir sohbet odasıdır. Askcennetim Allah’a varılacak yolda, hidayet ışığı rehberi ile kılavuzluk eden, insan hassasiyetinin Allah aşkı bilinciyle harekete geçirdiği dinisohbetim sitesidir.

     Askcennetim dinisohbetim.net ile ilahi aşk boyutunu cennete ulaştıran ilahi vecizelerdir söylemleriyle de ifade edebiliriz. Bu sohbetin türü Allah aşkını ifade eden, sohbet bilincini ve insanlık vazifelerini şekillendiren özgün prensipler Askcennetim sohbet ile bütünleşe gelmiştir. Askcennetim ile cennete varılacak yolun ancak ve ancak Allah’ın insanlara emrettiği kanunlar çerçevesinde olabileceği hikmeti insanlara Kur’an ışığı ile aktara gelmiştir. Bu yoldaki vazifelerden biri de nitekim İslam ve İmanın şartları esasını doğru şekilde yapıp, Müslüman bir birey olarak hareket etmektir. İşte Askcennetim sohbet bu nedenledir ki dinisohbetim.net ile özgünleşmiş, dini sohbete aracılık yapma hakimiyetini hak ve hakikat tecellisi ile kendinde öngörmüştür. Kâmil bir insan olma yolunun şüphesiz İslam hidayeti rehberiyle kazanılacağı bir gerçektir. İnsanların yer yüzünde kul oldukları, aciz bir insan oldukları biline gelen gerçeklerden biridir. Bu gerçeği de sadece insanlar Allah yolunda ve Kur’an rehberi ile kazanacağı kaçınılmaz bir gerçektir. Rabbim’in hidayetine nail olmak, insanları elif gibi sevmek, insanlara kanaat önderliği olmak Allah aşkının verdiği huzurla yapılması gereken bir gerçekliktir. Kula kulluk değil, Allah’a kulluk inancının yerleşkesini kendine örnek alan Askcennetim, hak yolu din İslam olan bu inanca ışık tutması, cennete varılacak temel aşk Allah aşkı diye nitelemiştir. Kevser ırmağı olan zemzem suyunu kana kana içmenin yolu Allah’ı anmayla, zikretmenin yolundan geçmektedir. Bu dünyada Allah ve İman gücünü kendine insanlar ne kadar sağlam işleyebilirse, cennette de o işleyişi misliyle karşılığına erecekleri şüphe duyulmayan bir gerçektir. Onun için Allah kelamlarına sımsıkı sarılmalı, farz ve nafile ibadetler aksatılmadan yerine getirilmeli, vacip olan ibadet ve güzellikler hakkıyla bilinerek yapılıp uygulanmalıdır. Askcennetim sohbet, bu ilahi vecizeleri yapmanın yanı sıra, en önemli ibadet olan namaza da vurgu yapmaktadır. Günde beş vakit olan namaz, iyi şekilde değerlendirilmeli, aksatılmadan kılınmalı, haram ve yasaklı şeyleri men edici bir özelliğiyle de bilgi sahibi olabilecek bir dürtüye de sahiptir. Kuşkusuz namaz insanları kötülüklerden, fenalıklardan ve azgınlıktan alıkoyar düşüncesi buna binaendir.

     Askcennetim sohbet, insanlara Allah yolundaki doğruları ve yanlışları ayıklamayı sunup, insanlara maddi manevi güzel ve kalıcı iz bırakıp, cennete gidilecek yolu bu sayede örneklemektedir. Askcennetim, kendi cennetimizi oluşturacak fitne ve fesatlara dalalen uyulmaması gereken uygun usullü sohbetler ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*