DİNİ SOHBET

DİNİ SOHBET

Dini Sohbet Sohbet Odasına Girmek İçin Tıklayınız.

 

     Dini sohbet ile varlığını dini sohbete adayan ve sohbet chat kalitesine uygun olarak kabul gören dini sohbet, sohbetin seyrinin İslami varlığa etkisidir. Dini sohbet, vazgeçilmez bir sohbet ve İslami sohbet esasına dayanak olarak ortaya çıkmıştır.

     Dini sohbet sevgi ve barış esasını kendi içinde barındıran, hayati bir İslam geleneğini insanlara benimseten, güzellik ve içtenlikle vasıflandırılmış kalp duyarlılığını konu edinen, inanç muhasebesini kendimize kıyaslayarak doğru bilgilendirilme aracılığını ilke edinen, yaşayış, özenti, hassasiyet, yaşanmış gerçekler ve hayatta bizlere ne gibi sunulacak olaylara ışık tutan İslam çerçevesi odaklı bir anlayıştan doğar. Dini sohbet bu vesile ile yapılacak sohbet etkiliğiyle kendi çevremize ve topluma faydalı ve imanlı insanlar olabilmeyi bizlere hükmetmektedir. Yaşayışın bir anlam ifade ettiğini bize sunan suizan dolu bir gerçekliğin var oluşluğunu bizlere sunan bir yaşam süzgecidir. Temiz bir kalbin hassas çevresini oluşturan kötülüklerden muhafaza etmek için koruyan ahlak ve iman esasıdır. Dini sohbet kula kulluğu değil, Allah’a kulluk etmeyi öğreten en güzel yaşama güneş saçan İslam ışığının himaye defteridir. Dini sohbet, kardeşliğin vasfıyla temellendirilmiş, birlik ve kuvvet inancını kendinde hazmetmiş, Allah inancını kalplere nakşetmiş bir cennet nuru abidesidir. Yaratılanı Yaratan’dan dolayı sevme potansiyelidir. Dini sohbet kısaca yaşam çerçevesidir. Bu nedenledir ki sevgi dolu bir duyarlılığın ihsan dolu vadedilme karşılığının kapısını sonuna dek aralama ihvanı’dır. Dini sohbet, sohbet ve chat yaparken sohbeti, insan onuruna layık bir şekilde yapabilmekle mümkündür, yükümlüdür. Bir insanın doğumdan, yetişkin evresine kadar onu tamamlayacak en güzel sıfatı kendine verecek yaşam kültürünün bir belirginliğini aksettirecek münakaşalı sohbet temyizidir. Kalpler Allah’ı zikretmekle tamamlıysa, gönüller hizmet duyarlılığıyla dolup taşmalı. Hizmetin en büyüğü ise dini bir bütün olarak yaşamaktır şüphesiz. Dini sohbet ise bu amaca hizmet eden en güzel toplumsal hizmet kavramıdır. Dini sohbet toplum nezdinde yaşamsal kültürün tetikleyici bir mahzenidir. Tohumun filizlenip yerleşke olarak büyümesine sebep olan ağaç potansiyelidir.

     Biz de dini sohbetlerimizi muhakkak ki güzel ve doğru potansiyellere eşlik ederek yerine getirip, kalifiye ve saygın bir kültürün nesilleri olarak hayatımızı doğru şekilde idame etmekle yükümlüyüz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*