HASAN DURSUN İLAHİLERİ

HASAN DURSUN İLAHİLERİ

HASAN DURSUN İLAHİLERİ

 

     Hasan Dursun ilahileri ile 2016 yılına ilahilerini taşıyan, en güzel ilahi sanatçılarından olan Hasan Dursun, ilahiler ile günümüze damga vuran ender sanatçılardandır. Onun ilahileri ile günümüz asrın medeniyetine sevgi seli olarak niteleyici özellikteki ilahileri insanlara toplum sevgisini de kazandırmaktadır.

     Hasan Dursun ilahileri ile çok güzel sesiyle kendini büsbütün ilahi dünyasında çığır açan, halk yapısının Müslüman ümmetine vurgu yaptığı ilahileri, gönül dünyasını süsleyen en önemli yapı taşı malzemeleridir. Onun sesiyle insanlar Peygamber ve Allah aşkını tadıp gönül limanına açılan dünyayı bulmuştur. Kendisinin sesiyle İslam alemine ilahileri ve gazelleriyle süsleyip aydınlatma yolunu benimsemiştir. Hasan Dursun ile insanlar, kalp ışığına giden gönül hareketini benimseyip ve o yolculukta kendilerini Allah aşkı ve Peygamber sevgisine bağlamışlardır. Hasan Dursun ilahileri ile hayat veren bir su olup, toprak neslini doyumsuz yeşilliklere kavuşturan bir gönül ikliminin de perdesini aralamıştır. Bu yolculukta ilahileri ve güzel eserleriyle insanların adeta bir manevi atmosferine girip, insanları kuşatan bir sevgi hazinesini de insanlığa lütfetmiştir. Hasan Dursun İlahileri ile en güzel ilahiler, en özlü ilahiler, hoşa ve gönül dünyasına hitap eden ilahiler kazandırmıştır. Hasan Dursun ile ilahi dinleme potansiyeli artmış, insanlara huzur dolu bir kalp ve düşünce duyarlılığı haiz olmuştur. Geleceğin en potansiyeli yüksek ilahi sanatçılarından olan Hasan Dursun, günümüzde de en çok dinlenen ilahi sanatçılarındandır. Bu özelliği ile günümüze en güzel eserlerini yetiştirip insanların bu ilahiler ile feyzlenmesine vesile olmuştur. En çok dinlenen özelliğini barındırması Hasan Dursun İlahilerinin popülerlik seviyesini de artırmıştır. Daha nice bunun gibi ilahileri ile de düşünce toplumunun aynası olmaya devam edecektir. Hasan Dursun ilahileri ile düşünce dünyamız gelişmiş, sözlerdeki vurgular ile de anlam ve mana değeri kat kat artmıştır. Bu anlam ve mana ilahilerde kendini iyiden iyiye hissettirmiş ve toplum nezdinde de çevremize bakışı olumlu yönde güçlendirmiştir. İlahiler ile Allah sevgisinin ne derece huşu ile bakılacağı bilincini konu olarak işleyip eserlerine aksettirmiştir.

     Hasan Dursun ile Mekke ve Medine dönemine, Hz. Hamza’nın savaş biçimine, hira mağarası, Peygamber sevgisi, Allah aşkı, uhud ve bedir savaşlarına ve önemlilik dereceleri üzerinde çoğu kez durulmuş, bu temaları gönül limanına giden duyguyla işlemiştir. Hasan Dursun İlahileri ile o dönemde yaşanan hadiseleri gün yüzüne getirip, bu dönemin düşünce yapısıyla gözler önüne getirmiştir. Hasan Dursun ilahileri akl-ı selime hizmet etmiş; doğruluk, emanet, sadakat, tezarru gibi temalar ele alınmıştır. Bu ilahiler ile insanlar Hak ve Hakikat kavramlarının özüne inip, kendini sorgulayarak daha iyi bir ümmet olma yolunu gözden geçirmişlerdir. Bunun içindir ki Hasan Dursun İlahileri sadece gönül dünyasına hizmet etmekle kalmayıp maziye yönelik oluşmuş tarihi de gözden geçirme, düşünerek algılama duyarlılığına hizmet etmektedir. Hasan Dursun İlahileri ile insanlar bir kul olma özelliğini kendinde barındıran temel esası ve Allah’a hayırlı bir insan olma yönü de kuvvetlenerek güç kazanacaktır.

     Bu özellikleriyle Hasan Dursun İlahileri toplum şuurunu kayda alan en önemli ilahi metinleridir. Bu ilahilere ulaşmak için sohbet sitemize tıklayıp, herhangi bir nick alarak dinleme özelliği elde edebilir, İslam ve sohbet kanalıyla da bu ilahileri yorumlayıp veyahut sohbet edebilme imkanı sizlere sunmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*