İslamda Seks ve Oral Seks

İslamda Seks ve Oral Seks

İslamda Seks

     Oral Seks, Oral İlişkinin olup, olmayacağı konusunda Kur’an-ı Kerim de ayet bulunmamakla birlikte, bunu işaret edici sünnet ve hadisler ışığında herhangi bir delil de bulunmamaktadır. Bu yolla da bazı Alim ve fıkıh hocaları bu konuyla ilgili kadın ve erkeğin karı kocanın cinsel münasebetleri halel olduğu için ilişkinin de helal olması görüşündedirler. Oral Seks konusuna caiz bir tutumla bakmaktadırlar. Fakat menü’nün, çıkan sıvının pis olduğunu aynı zamanda idrar kısmının da aynı yoldan gelip çıktığı göz önüne alınarak sağlık açısından da bir takım tiksindirici ve pis olan akıntı olduğu bilinciyle hareket ederek Oral Seks’ten uzak olunması daha doğru olur. Nitekim kesin bir deyişle haram olduğu düşüncesini söyleyememekle birlikte buna ışık tutabilecek hadisler de mevcuttur.

     Hz. Muhammed (Sav); “Ağızlarınızı tertemiz yapınız. Çünkü; Onlar Kur’an yoludur.” diyerek ağız temizliği konusunda önemle insanlara tebliğ de bulunmuştur. Bu düşünce ile Oral Seks ve menü den gelen sıvı ve akıntıların ağız yoluyla alınıp, yutulması, pis akıntıları iğrenç olarak nitelemeli ve bu hususta oral seks’ten uzak durulmasında fayda vardır.

     Kur’an-ı Kerim’de bir diğer ayette ise;

     “Tayyib olanı, helal ve temiz olanı yiyip ve için” (Bakara, 168) buyurularak, temiz olan gıdalara yönelinmesi gerekliliği hususu bizlere dikkati çekmektedir. Bu hususla, Menü’nün pis olduğu ve değişik sıvıların ve akıntıların geldiği algısını göz önüne alırsak bunun bizler için yasak olduğu görüşü ortaya çıkmaktadır. Karı kocanın cinsel münasebetlerinden olan oral seks’ten kaçınmak gerektiği, ağız yoluyla Kur’an-ı Kerim’i okuduğumuz bilinci akıllarımıza yer edinilerek bu davranış ve yaklaşımdan uzak kalmak doğru olacaktır.

     Bunun yanısıra arkadan cinsel ilişkiye girmek de haramdır. Bu ilişki türüne anal seks denilmekle birlikte yasaklandığı ayet ile de kesindir.

     “Sana kadınların adet halini soruyorlar. De ki, o bir eziyettir. Adet günleri onları rahat bırakın. Temizleninceye kadar kendilerine yaklaşmayın. Tertemiz oldular mı, onlara Allah‘ın size buyurduğu yerden yaklaşın. Allah tevbe edenleri sever, tertemiz olanları da sever.

     Kadınlarınız sizin için bir tarladır. Tarlanıza dilediğiniz gibi varın ve kendinize ön hazırlık yapın. Allah‘tan sakının ve ona kavuşacağınızı bilin. Bunu inananlara müjdele.” (Bakara, 2/222-223)

     Ayet ile de görüldüğü gibi bayanların erkekler için bir tarla olduğunu söyleyerek o tarlayı da güzel hasad edebilmeyi, adet zamanları ve arkadan ilişkinin olacağı düşüncesinin haram olduğunu, temizlendikten sonra helal taraftan yaklaşabileceğinizi erkeklere bir hediye olarak Allah c.c vermektedir. Bu hususla oral seks ve anal seks’ten uzak durulması biz Müslümanlar için helali ve doğru olana yönlenmemiz gerektiği hatırlara yani bilinçaltına işlenmelidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*