Ramazan İlahileri

Ramazan İlahileri

Ramazan İlahileri ile ilgili görsel sonucu

Ramazan İlahileri

 

      Ramazan ilahileri sizlere en güncel, en yeni, en huzur dolu ve yaşanabilecek dolu bir hizmetin eşliği tadındaki ilahiler ile sizlere sohbet ve dini sohbet anını yaşatan bir seyir izleme ayrıcalığını sunmaktadır.

     Ramazan ilahileri huzurun kalbi niteliğinde seyahat edilen bir sevinci açıklamaktadır. Ramazan ilahileri ile gönlü hoş yapacak, insanlığın çile dolu ızdırapları ile kendini avutan bir neslin Allah’a sığınma odağı olacak bir seslenişin gündemini de yansıtan örnek hadiselerle mevcut eserleri ortaya koymaktadır. Ramazan ilahileri sevgi, barış, huzur, mutluluk ve insan olmayı bize anlatan temel vazifelerin ihtiyaç ve duygu yüklü önemli bir ayını icra etme kudreti vermektedir. Ramazan ayı ile kardeşliğin alt yapısı insan onuruna sunulmuş bir gayenin gösterimidir. Ramazan ilahileri ile güzel ve duygu yüklü ilahilerin en taze ve en yeni duygularını kalplerde hissedecek gönül bahtiyarının huzur dolu ermişlik duygusuna giden yoldur. Sevincin Ramazan ile geldiği günlere en somut adım atılacak insanlık vazifesinin gereğini kalplerde ilmek ilmek atarak dokuyacak bir sanattır ilahiler. Peygamber efendimiz ve Allah sevdalısı olmak ilahiler neticesinde vurdumduymaz olan kalplere serpilen bir nidadır ilahiler. Ramazan ilahileri bu coşkulu dünyamıza bir nefes olup bizlere duyarlı bir vatandaşlık hizmetini Allah korkusu ile kalplere kazımakla mümkün olacağını kılan temel esasları hürmeten gösteren bir sergi olayıdır. Ramazan da güzel ve etkileyici ilahilerin varlığı hem bu site aracılığı ile hem de temelde dini sohbet ilkesi ile bir şeyler düşünüp ve hayata adapte olmakla vazifeli bir entrika meselesi haline getirmek bizim Müslüman oluşumuzu daha da kuvvetlendiren bir özelliği kalblere nezih ederek hidayet yolunun ışığını da görebilmemizi sağlar ve aydınlık yarınlara hizmet edici tek esasın Din ve Allah yolundan geçeceğimize düşünce dünyası kabzeder. O yola doğru bizleri örnek bir sevda olarak götürür. Bunun için de Ramazan sohbetleri ve Ramazan ilahileri bu yolda kendini olumsuz siperlere karşı koruyucu bir liman vazifesi görür bu vazifeye az da olsa vesile olabilecek örnek erdemlerden biri de ilahilerdir. İlahiler Allah ve Peygamber aşkı, himmeti, hikmeti gibi eserlerin duygu yüklü manaları ile hazırlanmış halidir. Önemli olan sadece dinlemek değildir. Aslolan içinde de onu yaşamayı bilmek ve kalbe bunu ilmek ilmek bağlayarak sıkı bir Allah inancını duygu yüklü mahzenimize kabzedip, yerleştirmektir.

      Bu vesile ile Ramazan ilahileri, gönül dünyamızın serverine ışık tutan ilahi neticelerin bir uydu yörüngesidir diye ifade etmemiz yanlış olmaz. Bu ilahileri dinlemek ister sohbete giriş butonuna tıklayarak dinleyebilirsiniz, isterse de ilahi sözleri butonuna tıklayarak istediğiniz ilahiye ulaşarak dinleyebilirsiniz. Ramazan ilahilerini dolu dolu yaşama düşüncesi ile gönül limanınız geniş, hayırlı İbadetleriniz makbul olur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*