Sevgili Dost Aşk ve Arkadaşlık Sohbet Odaları

Sevgili Dost Aşk ve Arkadaşlık Sohbet Odaları

sevgili sohbet ile ilgili görsel sonucu

Sevgili Dost Aşk ve Arkadaşlık Sohbet Odaları

 

     Sevgili sohbet, Dost sohbet, Aşk sohbet ve Arkadaşlık sohbetin iç içe olduğu bir ortam, insanları güzel ve keyifli duygular hissettirecek varlığıyla doğru ve seviyeli sohbet ayrıcalığını tattıracaktır.

     Sevgili sohbet, arkadaşlığa ve aşka açılan bir limanın ilk girişgâhıdır. Sevgili olabilmek için tanışma ve kaynaşma aracılığından geçilmesi gerekir. Bunu tetikleyen en güzel olay ise anlaşma ve konuşmaktır. Bundan sonrası ise aşk safhasıdır. Aşk ve sevgili sohbeti tetikleyen kalp göz ve akıl üçgeninde görme, çözümleme ve kalp aracılığıyla da isteme yatmaktadır. Sevmek her insanın doğasında olan duygu yoğunluğudur. Sevgiliye açılmak ve ya açılamamak ise bireyin yetişme kültürü ile de birebir yakınlığı vardır. Aile ortamı, insanlara nasıl davranmak gerektiği, erkek ve kız ilişkilerinin konuşmak için bir periyodu, insanların yaşam şekilleri gibi pek çok konu buna vakıftır ve insanları olumlu ya da olumsuz etkiler. Dostluk sohbet ise arkadaşlığın üst basamağıdır. Aşk duyguları hissettirmeyen fakat gönülden gönüle ve içten içe tam anlamıyla inanç düşüncesi oturmuş, kendi içinde çözümleme esası hissettirmeyen ve değer açısından da her koşulda yanında olmayı göze alan bir varlığın insanda oluşumu ve belirginleşmiş durumudur. Dostluk her insanda bulunamayacak kadar değerli ve gözdedir. Zaten bir insanın dostu da en fazla 2 veya 3 ü geçmez. Bu bakımdan dostluk kavramı apaçık ince bir kavram olup insanların ender bulduğu gönlündeki elmas timsali gibidir. Arkadaş ve aşk sohbetleri sözde ve yazıyla kalırsa nitekim bir şey anlam ifade etmez. Ama karşılıklı bu duyguları oturup da ifade ederek, dökülen sözcüklerin anlamlı tesirleri her daim insanları etkiler. Bayanlar da özünde duygusal ve aşka önem verdiğinden dolayı onların etkilenme süreçleri erkeklere nazaran daha kolay ve hızlıdır. Bu bakımdan aşk ve sevgi her insana olunamayacağından, özünde huyunda ve kişilik bazında benzer özellikler taşıyan insana karşı hissedilecek güçler ve duygulardır. Bu yoğun güçler evlendikten sonra da mutlu ve keyifli bir geleceğe, benzersiz bir düşünce ufku ve yoğunluğuna yönlendirir. İnsanı güçlü ve dinamizme eder. Sevgili sohbet, aşk sohbetiyle mümkündür. Aşk olmasa zaten sevgili olunamayacağından her şeye vakıf olan güçlü bir elementi taşıyan tek elinde bulunduran en güçlü silah özelliğini kendinde barındıran nitekim aşktır. Aşk kalbin aynasıdır. Kalbin derinliklerinde hissedilen düşüncedir. İnsanın mutlu olmasını sağlayan yapı taşıdır.

     Bu nedenle sevgili, aşk, arkadaşlık ve dostluk sohbetleri insanları sarıp kuşatan bir öznedir. İnsanlara feyzi güzelliği tattıran, konuşarak anlaşma esasına dayanan sohbetlerden oluşarak meydana gelir ki güzel ve bireyin seviyeli ve esas dayanağı olabilen sohbetleri yapabilmeyi sizlerin huzuruna açtık ve hayırlı olmasını temenni ederiz.

www.dinisohbetim.net

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*