SOHBET CHAT GİRİŞ ODALARI

SOHBET CHAT GİRİŞ ODALARI

DİNİSOHBETİM ile ilgili görsel sonucu

Sohbet chat giriş odaları

 

     Sohbet ve chat giriş odaları, insanların diyalog unsuruna önem vermiş, chat ve sohbet unsuruna bireysel olarak bağlı kalmış, duygu ve düşünceleri etkili bir şekilde ifade eden anlam ve anlama kabiliyetini içeren söylemsel içeriklerdir.

     Sohbet ve chat giriş odaları, insanların Hz. Adem ve Hz. Havva dönemine uzanan insanların zamanla uğraşları ve yaşama kültüründen doğan birliktelik, insanların anlaşmalarını ihtiyaç haline getirmiş ve böylelikle de dil unsuru ortaya çıkmıştır. Konuşmaktan doğan karşılıklı birbirini anlama, saygı ve sevgi düsturu ile husu içinde bakmayı gerektirmiş, bu sayede insanlar İslam ile tanışınca da medeniyet toplumu haline gelmişlerdir. Sohbet, insanlığın toplum olarak birbirlerine ifade özelliği veren anlam ufkudur. Bu ise toplumun dil mirasıdır. Bu sebepledir ki sohbet, anlamak ve anlatabilme ihtiyacından ortaya çıkmış bir birlikteliktir. Sohbet ve chat giriş odaları, insanların bir arayışla hükmü değil, konuşma ve içten gelen güzel duyguları karşı tarafa anlatabilme sempatisinden gelmektedir. Güzel duygulara sebep olan ise güzel ahlak ve ilim ile karşılıklı etkileşimden gelmektedir. İnsanların okuması, ilim sahibi olması, bilgi ve tecrübe kazanması beraberinde Peygamber Efendimizin (S.a.v.) ahlakıyla ahlaklanmış olması o insanları kâmil insan statüsüne eriştirir. Sohbet birlikteliğin aynası, huzurun yoldaşıdır. Dert, elem, keder gibi vasıfları bulunan insanların anlatak bunları rahatlamasıdır. Stresin kaybıdır. kalbin okşanmasıdır. Sohbet ve chat giriş odaları bu sayededir ki insanlar hem diplomasi olarak fikir alış verişine önem vermiş hem de etkileşim iletişi artmıştır. Duygusal fikirlerle bağ kurulması, karşılıklı paylaşmak ve anlatmaktan ileri gelir. Sohbetin bu sebepten dolayıdır ki ehemmiyeti, önem arz eder. Chat ve sohbet yapmak zamanın da hızlıca akışına seyirci kalmamıza neden olur. Hem eğlenceli hem hoş vakitler geçirmek, iyisiyle tatlısıyla güzel izlenimler kazandırmak, aktarmak sohbet ve chat duygusundan ileri gelir. Sohbet ile insanlarda oluşan eksiklikler, karşıdakinin düşünceleri sayesinde hatalı ise fark edilir ve kendi yaptığı hatasından veya eksikliklerinin telafisini giderme aracı olarak da en güzel sohbet kılavuz yoludur. Sohbet ile eğri ve doğru anlaşılır, insanlar tanınır. Kişilik çözümlemesi bu sayede oluşur, buna paralel olarak da karşıdakini anlama yeteneği gelişir ve ortaya çıkar. Bunun yanı sıra güzel sohbet etmek de büyük bir sanattır. Sanata giden yol ise lisan’dır. Lisanı güzel olan sohbeti de güzel olur. Bu sayede chat ve sohbet hoşnutluğu karşı tarafa aktarır. Saygı ve sevgi de olunca güzel bir insan olabilme şekli daha da belirginleşir. Sohbet ve Chat odaları, dini sohbet ile anlamına haiz şekli alır. Çünkü boş bir sohbetten ise Allah Kelâmının geçmesi, insanlara Dua ve İbadetlerde taat kavramının iletilerek aktarılması, sohbeti daha güzel boyutlara taşır. Güzel duygularla yol alınır. Akl-ı Selim olan bir insan ufkunun perdesini yırtar ve aralar. Yanlış ve kötü sohbetten alıkoyar. Seviye hakim olur. Kalp lisanına bürünür. Sevgi ve hâya dürtüleri kabarır. Kusurluluk azalır. Bu yüzden de sohbete anlam veren en güzel olgu dini ve islami sohbet ile yapılan sohbetin tadının vermiş olduğu nezihliktir.

     Sohbet chat giriş odaları ile bu Vahdaniyyet birliği Vücud’ta sekteye uğramayacak, sohbetten keyif ve haz ile yapılacak bir ortamın nefisten arındırıldığı bir yer olmasına vesile olacaktır. Sohbet, Chat odaları dini sohbet birlikteliği sunar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*