SOHBET DİRİLİŞ

SOHBET DİRİLİŞ

Diriliş Sohbet

 

     Diriliş Sohbet ile ülkemizin en iyi sohbet ve chat kalitesine dini sohbet ile hizmet vermeye devam etmekteyiz. Asil bir kanın, asil bir ülkeden olması bu ülkenin de Osmanlı olması bizleri birbirimize yakınlaştıran en güzel maneviyat iklimidir.

     Diriliş Ertuğrul’un en çok izlenen diziler arasında olması, her insanımızın 7’den 70’e kadar cesur, vatansever bir kişiliğinin olduğunun apaçık bir delilidir. Çünkü Mehmet Akif ERSOY’un da dediği gibi, “Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.” Bu asil kan, asil bir kudretin yüceliği Osmanlı Devletinin ve İslam’ın bizlere bıraktığı sancağın hizmet dolu hikayesidir. Bu sancağı bir Türk olarak taşımak ise, bu vatanın asil insanlarının görevidir. Türk sancaktarlığı, İslam medeniyeti sonsuza dek yaşayacak, yeryüzünün huzuru ve barışı olacaktırlar. Bu amaca hizmet eden kardeşlerimizi de tek bir sohbet etrafında toplayıp, diriliş sohbet çevresinde toplamamız gerektiğini düşündük. Diriliş sohbet, sizlerin insan sevgisini, vatan bilincini, namus kaygısını, toprak parçasını, vatanın bütünlüğünü kendi kalbinde emin olarak yerleştirmiş insanların hissiyatıyla yeşermiş en güzel abideler’dir. Bu abidelere sahip çıkıp, yenilmez ve yorulmaz bir ruhumuzu tekrar gözden geçirip dinamik kılmak gerekmektedir. Aksi halde yozlaşmaya yüz tutan kültürümüz, batının taklitçisi olmaktan kendini kurtaramayacaktır. Onların emeline hizmet eden bir anlayışı toplum olarak bertaraf edip, kendi birlik ve beraberliğimizi en güzel yollarla çocuklara aşılamalı, öğretici bir nutuk olma vazifesi her Türk milletinin boynunun borcudur. Bizi biz yapan dirilişimiz, kültürümüzün öğreticiliği ve Peygamber ahlakı ile ahlaklanmaktan geçmektedir. Herşeyin başıboşluğu, vurdumduymazlığı bir toplumun çöküşüne sebep olabilecek etnik meseledir. Bir kültürü yıkmak demek bir devleti bölmek, parçalamak demektir. Bunun için de bir olacağız, diri olacağız. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya fırsat tanımaya kalkan emperyalistlere kesinlikle imkan tanımayacağız. Diriliş sohbet, bu azime imkan tanımayacak nesilleri bir arada tutacak sohbet yoluyla kaynaşmayı sağlayacak en güzel yazı duyarlılığıdır, chat hazinesidir. Diriliş sohbet, Diriliş chat; insan olmanın dirilişini bizlere gösterecek en güzel varlık emsalidir.

     Diriliş Ertuğrul dizisi, buna hizmet eden en güzel vatansever dizidir. Osmanlının hatırası, azmin ve ihtirasların oluşum yönergeleridir. Unutmamalıyız ki ‘Birlik dirayetli olmaktan, dirayet ise saf kan (Asil kan)’ın öz ve kudretli gücünün kaynağından doğarak geçmektedir.’ Diriliş sohbet, nurlu sohbetler diler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*