Sohbet Kervanı

Sohbet Kervanı Odası

Sohbet Kervanı Odası

 

     İnsanların iletişim ve dini sohbet konuları ile ilgili paylaşımlarının yer aldığı, ilmi ve düşünce ile öne çıkan paylaşımlarının neticesiyle oluşan sohbet kervanı odasıdır.

     Sohbet kervanı, insanların rahatça ve özgürce dolaşıp sohbet ettiği, günlük makaleler okuyup onları rahatça paylaşabildiği, ilahiler ile kendi gönül dünyasını aydınlattığı bir sitedir. Sohbet kervanı, duygusal sohbetler ile oluşan bir dünyanın ufkuna dalıp o duygunun verdiği ilham dolu sözcüklerin sergilenişidir. Güzel ve anlatım itibariyle esas dayanağının saygı ve sevgiden geçtiğine hükmedici bir sohbettir. Sohbet kervanı, sohbet odalarına ilham verici özelliği ile kendine absürt edinilen ilkeleri tamamiyle örtbas edip kendine has ve özgün sohbetiyle ön plana çıkmıştır. Sohbet kervanı, sohbetin asıl özünü ve akıcı yönünü ortaya koymaktadır. Sohbet kervanı ile yapılan sohbetler, kalp dünyasının egemenliğine dökülen filizlenmiş çiçek misalidir. Sohbet kervanı, hayata ışık dünyasının penceresini aralayan, güneşi kendine çeken, temiz bir havanın eve dolma hissiyatını uyandıran bir akıbetin timsalidir. Sevgi ve saygının kervan yolculuğunu hissettirip insanları birlik ve beraberliğe sevk eden, her kesimden insanlara “ne olursan ol gel” deyimini özümseten bir kalıp ve anlayıştan ibarettir. Herkese gönül iklimini ve kapılarını sonsuza dek aralayan bir sohbet olmuştur. Bu sohbet odaları, sohbet kervanı ile bütünleşe gelmektedir. Sohbeti ve dini anlayışı sımsıkı tutan kaideler bütünüdür. Bu düstur insanın öz ve saf kişiliğinin betimlenmiş halidir. Sohbet kervanı, bir başka deyişle mahkum bir insanın cezaevinden çıkışını anlatan özgürlüğünün destansı halidir. Sohbet kervanı bu amaçla insanlara daha özgüven ve kalıcı dini sohbet keyfi yaşatacak, hayatın gerçeklerinin toz pembe hayallerden ibaret olmadığı yanılgısını duyumsatacak ve gerçeği dosdoğru bir biçimde anlatılacak sohbetlerin oluşumuna kazandırılan bir nota olarak insana geri dönecektir. İşte bu sohbet, sizleri gerçek sohbet kervanında birleştirecek, yeni nesil ufkuna da açılan bir yolun özeti olacaktır. Sizleri güzel ilahiler ile duygusal olarak ağlatacak, Peygamberimiz dönemindeki çekilen çilelere vurgu yapacak. Gerçekten de Müslümanlığı ne derece yaşadığımızın da düşüncesi sorularla aklınızda belirecektir. Bunun için doğruluktan ödün verilmeden hak ve hakikat ışığıyla hareket edip, doğruluk merhalesi olabilme umudunu yüreklerde daima taşımak ve yaşatmak gerektiği inancı oluşacaktır.

     Bu sohbet kervanı, sizlerin sohbeti öncülüğünde ortaya çıkacak, sohbet kervanı odasının katkıları ile insan yapısı ve kişiliğini görüp ve özetleyeceksiniz. Bu düşünce ile sohbet kervanına katılmak ve bu kervanda görüşmek dileğiyle, hayırlı sohbetler dileriz.

www.dinisohbetim.net

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*