Sohbet ve Chat

Sohbet ve Chat

Dini Sohbet Sitesine Girmek için Tıklayınız..

 

     İnsanlarla etkileşimin en önemli vasıtalarından olan sohbet, insanları farklı ülkelerden ve farklı coğrafyalardan milletleri bir araya getirerek karşılaştırıp onlarla diyaloğu esas teşkil alan, insanları kültürleriyle bir bütün işleyen en temel aracıdır sohbet. Chat duygusu insanları odak merkezli haline getirip kendi düşünce ve fikirlerini üsluplarıyla güzel şekilde aktarma sanatıdır sohbet. İnsanların sohbet ve chat üzerine bir takım düşünceleriyle hareket edip yönelmesi sohbetin de konusuna ahenk katmasına sebep olur.

     Sohbet ve Chat yapmak insanlara başka bir hava, başka bir teneffüs katar. Kimi stres atmak için girer. Kimi arkadaş kurmak ve konuşmak için. Sohbeti muazzam kılan diğer etmenlerden biri de kanal genelinde oyun ve sorular sorması, oyun kanallarının varlığı ile insanların soru çözme ve zaman geçirme istekleridir.

     Türkiye de dünyaya dağılan en önemli insan unsurlarında biridir. En çok göç verdiğimi ülke ise Almanya’dır. Buna paralel olarak bir insanın kimliği demek, etnik yapısı demek onun gerçek kimliği olan dili iledir. Bir insanın dilinin kayboluşu demek köleliğin esaretine göz yummak demektir. onun için insanları, bizi biz olan kişileri kaynaştırmak, etnik yapısının kayboluşuna ve köle zihniyetinin varlığına teslim etmemek için dilimizi bir yorgan gibi örtüp, zamanı gelince yeryüzüne çıkarıştır sohbet etmek. Chat in en önemli amaçlarından biri de Toplumun dertlerine ve meskenlerine yönelik oluşudur. İnsanların sıkıntılarını anlatması sohbet iledir. Karşılıklı konuşmalarla insanlar karşıdaki insanın da ruh durumunu ve halihazırda ne hissettiği düşüncesini sezip anlayabilir. Böylelikle ona yardım eli uzatabilir. Az da olsa bir yol gösterebilir. İnsanları aydınlatmak demek de bir nevi dertleriyle dertlenmek, kederleriyle kederlenmek ve güneş gibi tebessümleriyle de güneş ve yol olabilmektir. Sohbet’i değerli kılan araçlar işte bunlardır.

     İnsanlardır Ahlakı aktaran, iyiyi yanlışı anımsatan ve hatırlatan. Bu da sohbet ve chat etmeyle mümkündür. Sohbet edip insanlara bildiğimiz tüm hazinevi duyguları aktarmamız gereklidir. Böylece kuşaktan kuşağa aktarılan bilgiler hem sağlam kalır hemde üzerine bina inşaa edilerek yükselimine katkıda bulunulur. Bunun içindir ki Sohbet ve Chat hayatımızı olmazsa olmazlardan oluşturan, bize yaşam değeri veren, bizi var eden temel konuşma kaynağıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*